Biz Kimiz?

Kariyer Hedeflerin 88%
ODTÜlüler İçin Gelecek Planları (OGP), genç mezun adaylarınının düzenlenen paneller ve söyleşilerle, farklı şirketlerden alanında uzmanlaşmış mühendisler ve yöneticilerle buluşturulduğu ve alternatif kariyer olanakları hakkında bilgilendirildiği bir ODTÜ Verimlilik Topluluğu projesidir. Projenin amacı öğrenciler olarak iş hayatına başlarken bir adım önde olmak ve daha geniş bir vizyona sahip olmak için teoride öğrendiğimiz bilgilerin uygulamalarını daha öğrencilik yıllarımızdan görebilmektir.
Ayrıca öğrencilerin fabrikalardaki iş ortamını daha yakından gözlemleyebilmelerinin amaçlandığı “İş’te Bir Gün” isimli teknik gezi projesi de OGP çatısı altında gerçekleştirilmektedir. Teknik geziler için genelde Ankara civarında konuşlanmış fabrikalar ve üretim tesisleri seçilmektedir. Ancak şirketlerin isteğine göre ve projenin imkanları dahilinde Ankara dışına da teknik geziler düzenlenebilmektedir.
Topluluk olarak amacımız; yarattığı farklılıklarla ulusal ve uluslararası alanda lider bir öğrenci topluluğu olmak, öğrenciler ile akademisyenler ve iş dünyasından profesyoneller arasında bilgi ve tecrübe akışını sağlamak, ulaştığı kitlenin yönetim ve mühendislik alanındaki bilgi birikimini arttırmak, sosyal ve kişisel gelişimine katkıda bulunmaktır.
Her sene vizyonu ve misyonu doğrultusunda 11 farklı proje düzenleyen ODTÜ VT, Türkiye ve Avrupa’dan yaklaşık olarak 3000 seçkin öğrenci ve akademisyeni katılımcı olarak ağırlamaktadır. Bunların yanında web sitesi, Facebook sayfaları, Twitter hesapları ve yereluluslararası bağlantıları ile on binlerce öğrenciye tanıtım yapılmaktadır. ODTÜ VT, etkinliklerinin içerik ve kalitesindeki artışı katılımcı sayısına da yansıtarak, Avrupa’da ve Türkiye’de lider öğrenci topluluğu olma noktasına yürümektedir. Topluluğumuz tüm etkinliklerini katılımcılara ücretsiz olarak sunmaktadır. Etkinliklerin çoğunluğu Türkiye’deki tüm katılımcılara açıktır.